A nagy, összefüggő terekkel rendelkező épületek megépítése nem könnyű feladat. Gyakran nem lehet használni a tér közepén tartó gerendákat, mert zavarná a létesítményben zajló események lebonyolítását.
Ezért más megoldást kell találni a tetőszerkezet megtartására. A csarnoképítés éppen ezért olyan feladat, amit profi, tapasztalt szakemberekre kell bízni. Hiszen a legkisebb tévedés is hatalmas katasztrófát okozhat.
A sportcsarnokok megépítése éppen ezért igen nagy kihívásokat támaszt a tervezőmérnökök elé, főleg akkor, ha még az egyediség is elvárás. Ilyenkor nem lehet a már jól bevált módszereket alkalmazni a csarnoképítés során. Persze megoldások léteznek és az igazán jó szakemberek meg is találják azt könnyen.
De nem elég jól megtervezni egy hatalmas épületet, azt ugyanolyan precizitással kell megépíteni is. A csarnoképítés két fázisból tevődik össze. Először a létesítmény vázát kell összeszerelni, ami lehet fém vagy fa. Majd erre rögzítik az előre legyártott elemeket. Ezek ma már gyakran könnyű, de ellenálló műanyagokból készülnek.